Luboš Třmínek - osobní stránky

Rázový utahovák
Rázový utahovák najde uplatnění především při výměně kol u automobilu.

 


Každý motorista, který má ve výbavě sadu zimních pneumatik, jejichž výměnu si provádí sám, ocení výraznou pomoc rázového utahováku. S tímto pomocníkem je výměna kol rychlá a pohodlná.

Největší výhoda je ta, že všechny matice kol jsou utaženy stejnou silou. Nemělo by se nám tedy stát, že některé z kol např. v případě defektu nepovolíme. Další využití je při povolování přirezlých šroubů a matic. Rázy při povolování snižují riziko ukroucení šroubu, nebo matice. Nesníme ale zapomenout použít některý z prostředků na uvolňování zarezlých spojů..
Rázový utahovák od firmy Aircraft je dodáván v papírové krabici.

Obal
Samotný utahovák je uložen v praktickém plastovém kufříku.

Kufřík
V kufříku je přehledně uloženo i veškeré příslušenství k utahováku.

Utahovák
Oříšky mají velikost 9,10,13,14,17,19,22,24,27.

Oříšky
V sadě najdeme i prodlužovací nástavec.

Prodlužovací nástavec
Ve spodku rukojeti je kolečko pro regulaci utahování ve 4. stupních.

Regulace utahování
V zadní části utahováku je kolík, kterým přepínáme směr otáčení.

Přepínač otáčení
Aby utahovák pracoval spolehlivě a snížilo se jeho opotřebení, je přiložen i olejovač.
Pro provoz potřebujeme stlačený vzduch o tlaku 6 bar. Spotřeba vzduchu je 360 l/min. Utahovák váží 2,2 kg. Utahovací moment je cca. 320 Nm.

Olejovač

 

14.4.2021 - Pokračujeme ve stavbě modelu Tatra 603 DeAgostini 1/8. Díl 11 - Montáž sacího potrubí, karburátorů a krytu motoru.

Prodám setrvačník pro Parní stroj, Stirling, nebo Vakuum motor. Průměr setrvačníku 80mm, materiál litina. Setrvačník je obrobený a stačí jen vyvrtat díru na osu. Cena 300 Kč + poštovné, platba předem na účet. Obdržíte přesně to co vidíte na foto.

Setrvačník

Setrvačník
Prodám opracované díly na malou ohýbačku plechu. Je potřeba díly jen sestavit a nejlépe svařit. V sekci dílna si můžete prohlédnout stavbu. Cena 1500 Kč + poštovné.Obdržíte přesně to co vidíte na foto. Stavbu si můžete prohlédnout v sekci Dílna. 

Setrvačník

Setrvačník

Setrvačník