Luboš Třmínek - osobní stránky

Plazmová řezačka
Jednoho dne a po mnoha pokusech, se mi podařilo na E-bay vydražit plazmovou řezačku.

 Na autě jsou místa (nedostupné rohy)kam se s běžným nářadím nedostanete a samozřejmě jsou ve většině případů rezavé skrz. A pro tyto případy je plazmová řezačka ideální volba.

Plazmová řezačka funguje na principu hoření úzkého stabilizovaného elektrického oblouku, který je z hořáku vytlačován hnacím plynem vysokou rychlostí. Elektrický oblouk o vysoké teplotě řezaný materiál nataví a tlak plynu jej "vyfoukne" z řezu.
Celkový pohled na řezačku po vybalení z krabice.

Plazmová řezačka
Na první pohled se plazmová řezačka téměř neliší od běžné invertorové svářečky MMA nebo TIG.

Plazmová řezačka
Zemnící kabel s bajonet konektorem.

Zemnící kabel
Pro práci s plazmovou řezačkou budeme potřebovat stlačený vzduch. V balení najdeme hadici pro připojení redukčního ventilu, jeho držák, hadicové sponky a teflonovou těsnící pásku. Pro tenkou hadičku jsem zatím použití nenašel.

Přislušenství
Redukční ventil s manometrem je také součástí dodávky.

Redukční ventil
Plazmový hořák.

Hořák
Na čelním panelu najdeme konektory a šroubení pro připojení hořáku, displej pro zobrazení řezacího proudu, potenciometr pro nastavení řezacího proudu a přepínač pro nastavení doby dofuku stlačeného vzduchu po ukončení řezání.

Přední panel
Zadní panel se síťovým spínačem, svorkou pro přizemění přístroje a vzduchovou koncovkou.

Zadní panel
Zadní panel s nasazeným redukčním ventilem, propojeným vzduchem a připojeným přizeměním (červený drát).

Zadní panel
Rožměry plazmové řezačky jsou 39 x 16 x 25 cm. Hmotnost je 9 kg. Maximální řezací proud 40 A. Maximální síla řezaného materiálu 12 mm.
A jak to celé vypadá připravené k řezání a jak to pracuje se dovíte v dalším článku.

 

28.5.2022 Pokračujeme ve stavbě parního stroje Bengs Danni - ojniční oko 19

Prodám setrvačník pro Parní stroj, Stirling, nebo Vakuum motor. Průměr setrvačníku 80mm, materiál litina. Setrvačník je obrobený a stačí jen vyvrtat díru na osu. Cena 300 Kč + poštovné, platba předem na účet. Obdržíte přesně to co vidíte na foto.

Setrvačník

Setrvačník
Prodám opracované díly na malou ohýbačku plechu. Je potřeba díly jen sestavit a nejlépe svařit. V sekci dílna si můžete prohlédnout stavbu. Cena 1500 Kč + poštovné.Obdržíte přesně to co vidíte na foto. Stavbu si můžete prohlédnout v sekci Dílna. 

Setrvačník

Setrvačník

Setrvačník