Luboš Třmínek - osobní stránky

OT64A
Když se řekne SKOT, tak si někdo představí krávu, jiný chlapa v sukni a další obrněný transportér.

 

A správně je tentokrát obrněný transportér. OT-64 SKOT je Střední Kolový Obrněný Transportér. Ve výzbroji naší ČSLA bylo několik verzí například zdravotní, dílna technické pomoci, velitelský, nebo spojovací.

Protože jsem chtěl mít model ve sbírce, koupil jsem resinovou stavebnici od firmy Jadar-Armo z Polska, v měřítku 1/35.
Model představuje verzi OT-64A, tedy se střeleckou věží a pro přepravu osmi vojáků.

OT-64A
Aby model odpovídal podobě z výzbroje ČSLA, dokoupil jsem opravnou sadu a pneumatiky od firmy Panzershop. Také je potřeba opracovat spodní část korby, aby více odpovídala skutečnosti.

OT-64A
Nejsložitější částí stavby je podvozek. Jednak protože návod je pro tuto část celkem nepřehledný a díly jsou křehké.

OT-64A
Ramena podvozku, jsem musel řádně prolít vteřinovým lepidlem aby unesl váhu korby.

OT-64A
Dodržení geometrie podvozku je také práce na několik dlouhých večerů. Pokud toto zvládnete, čeká vás lepení značného množství držáků na nářadí.

OT-64A
Model je nastříkán barvami Tamiya v odstínu khaki 5054. Zašpinění a opotřebení je znázorněno vodovkami a opět barvami Tamiya.

OT-64A
Pigmenty MIG jsem použil pro zaprášení modelu.

OT-64A

 

14.4.2021 - Pokračujeme ve stavbě modelu Tatra 603 DeAgostini 1/8. Díl 11 - Montáž sacího potrubí, karburátorů a krytu motoru.

Prodám setrvačník pro Parní stroj, Stirling, nebo Vakuum motor. Průměr setrvačníku 80mm, materiál litina. Setrvačník je obrobený a stačí jen vyvrtat díru na osu. Cena 300 Kč + poštovné, platba předem na účet. Obdržíte přesně to co vidíte na foto.

Setrvačník

Setrvačník
Prodám opracované díly na malou ohýbačku plechu. Je potřeba díly jen sestavit a nejlépe svařit. V sekci dílna si můžete prohlédnout stavbu. Cena 1500 Kč + poštovné.Obdržíte přesně to co vidíte na foto. Stavbu si můžete prohlédnout v sekci Dílna. 

Setrvačník

Setrvačník

Setrvačník