Luboš Třmínek - osobní stránky

Ložisko nápravy
Pokračujeme ve výměně ložiska zadní nápravy Tatra T2-603.

Ložisko nápravy
Po několika posledních jízdách jsem zjistil, že se zadní náboje kol hřejí. Nejdříve padlo podezření na "zaseklý" brzdový váleček. Jeden byl ale krátce po repasi (tekl) druhý jsem vyměnil, ale nepomohlo to.

Pneu T805
Kolo je rozebrané, koupená nová duše, límec a pneumatika. Nezbývá, než se pustit do práce.

Brzdový válec
Při koupi auta, jsem zjistil, že teče hlavní brzdový válec.

Guma T805
Jednoho dne přijdu k autu a připadá mi tak nějak nakřivo. Pravá zadní pneumatika je napůl prázdná.

Zadní brzdy
To že je nějaký problém se zadníma brzdama jsem tušil. Autu se nechtělo příliš couvat. Ale jen někdy. Po zařazení zpátečky se jakoby "vzpínalo" pak to najednou povolilo a začalo couvat. Vše se dělo nepravidelně a s různou intenzitou. Vše vyvrcholilo jednoho dne, kdy jsem málem zůstal stát mezi vraty. Tehdy padlo konečné rozhodnutí. Rozebrat a zjistit, kde je při couvání chyba.

Oprava hlavy width=
Všechny hlavní díly už máme namontované, takže zbývá jen motor dostrojit.

22.09.2022 Pokračujeme ve stavbě vozu Tatra 603 1/8 Deagostini č.20 Montáž krycích a kotevních prvků hnacího agregátu.

Prodám setrvačník pro Parní stroj, Stirling, nebo Vakuum motor. Průměr setrvačníku 80mm, materiál litina. Setrvačník je obrobený a stačí jen vyvrtat díru na osu. Cena 300 Kč + poštovné, platba předem na účet. Obdržíte přesně to co vidíte na foto.

Setrvačník

Setrvačník
Prodám opracované díly na malou ohýbačku plechu. Je potřeba díly jen sestavit a nejlépe svařit. V sekci dílna si můžete prohlédnout stavbu. Cena 1500 Kč + poštovné.Obdržíte přesně to co vidíte na foto. Stavbu si můžete prohlédnout v sekci Dílna. 

Setrvačník

Setrvačník

Setrvačník