Luboš Třmínek - osobní stránky

Zabrušování ventilů
Po důkladné teoretické přípravě s pomocí dílenské příručky se pustíme do zabrušování ventilů.
 
Protože se ventily a ventilová sedla mají zabrušovat na hlavě "v pracovní poloze" připravíme si desku a šrouby pro přišroubování hlavy.

Zabrušování ventilů
 
Hlavu válců přitáhneme k deskám stejným momentem jako by byla namontována na motoru. Samozřejmě použijeme momentový klíč.

Zabrušování ventilů
 
Přišroubovaná hlava. Šrouby skrz desku necháme výrazně delší.

Zabrušování ventilů
 
Ještě několik fotek na poškozený výfukový ventil.

Zabrušování ventilů
 
Důležitá věc ohledně šroubů. Původně jsem chtěl použít originál svorníky z motoru. Jenže jsem si nevšimnul, že svorník má jemný závit a závity do desek udělal s normálním stoupáním.

Zabrušování ventilů
 
Proto ta opičárna se šroubama. Delší šrouby jsou potřeba jako bezpečnostní opatření, kdyby nevydržel svár, nebo šroub utahování. To se také stalo. Jeden šroub jsem ukroutil při cca 20Nm. Těsně nad svarem.

Zabrušování ventilů
 
Přes vyčnívající konec šroubu s pomocí dvou matic jsem ho naštěstí dokázal povolit. Pak jsem všechny šrouby uřezal a navařil silnější M10. Ty už vydržely bez problémů plné utažení.

Zabrušování ventilů
 
Nyní už můžeme začít se samotným zabrušováním.

Zabrušování ventilů
 
Po úspěšné zkoušce těsnosti ventilu se pustíme do montáže hlavy zpátky na motor. Ale to až příště.

 

21.9.2021 Pokračujeme stavbou modelu Tatra 603 DeAgostini 1/8 - Díl 14 Montáž podcelků motoru a kabelových lišt

Prodám setrvačník pro Parní stroj, Stirling, nebo Vakuum motor. Průměr setrvačníku 80mm, materiál litina. Setrvačník je obrobený a stačí jen vyvrtat díru na osu. Cena 300 Kč + poštovné, platba předem na účet. Obdržíte přesně to co vidíte na foto.

Setrvačník

Setrvačník
Prodám opracované díly na malou ohýbačku plechu. Je potřeba díly jen sestavit a nejlépe svařit. V sekci dílna si můžete prohlédnout stavbu. Cena 1500 Kč + poštovné.Obdržíte přesně to co vidíte na foto. Stavbu si můžete prohlédnout v sekci Dílna. 

Setrvačník

Setrvačník

Setrvačník