Vytisknout
Kategorie: Tatra
Zobrazení: 3788
T603
Svoji první Tatru jsem si koupil v září 1997. Je to Tatra T2-603 z roku 1970.

 

Původně jsem pokukoval po Tatře 613, které tenkrát byly relativně dostupné. Nakonec zvítězila myšlenka, když Tatru, tak něco co se běžně v provozu nevidí a má to již nějakou historickou hodnotu. Začal jsem tedy shánět informace o vozidle, prohlížet inzeráty a střádat penízky.

Jednoho dne jsem v Anonnci našel ten správný inzerát. Auto z roku 1970, s vyměněnou karoserií, motorem po GO a za rozumnou cenu. Vyzbrojen teoretickýma znalostma vyrážím do Prahy na prohlídku vozu. Auto stálo v jedné ulici na Olšanech. Prodávající mi auto předvedl, upozornil, že pro klid v duši bych si měl překontrolovat brzdy, baterka že není nejlepší. Jak se zapíná topení nevěděl, prý v zimě nejezdil. Palivová instalace je původní. Následovala předváděcí jízda a pak události měly již rychlý spád.
Sepsání kupní smlouvy na střeše vozu, předání peněž a klíčků. V tu chvíli se ze mě stal šťastný majitel vozu Tatra 603.

Tatra 603
Po krátké instruktáži z řazení, jsem se vydal na cestu domů. Z Estonské stačilo odbočit vlevo na západní okruh a pak po hlavní směr Teplice. Hustý provoz mě uvěznil uprostřed tramvajového pásu. Teprve přijíždějící, zvonící a blikající tramvaj mě nutí se drze vmáčknout do proudu vozidel.

Tatra 603
Zastávka u pumpy byla krátká a pětistovka za benzín, nebyla v nádrži ani vidět.

Zadní pohled
Cesta domů proběhla bez problémů. V rámci rychlostních limitů proběhlo několik zkoušek akcelerace. Po zaparkování před domem se rázem z Tatry stala atrakce pro celé sídliště.

Přední pohled
Pro mě, toho dne, aniž bych to zatím tušil, začal běh na velni dlouhou trať nazvaný Tatra 603. A to jsem ještě netušil jaký význam měla rada o brzdách.

Vrchní pohled