Luboš Třmínek - osobní stránky

Start motoru
Na mnoha setkáních, kterých jsem se účastnil, se téměř vždy některý z návštěvníků podrobně zajímal o mé vozidlo.

 

Prohlídka vozu začíná u volantu a řazení. Pak se přesouváme do kufru, kde k překvapení většiny tazatelů je palivová nádrž a je dokonce celá vidět.

Potom se přesouváme k motoru. Spotřeba, karburátory (dokonce dva!), palivové čerpadlo, exhaustory a podivný zlatavý váleček (termostat) s klapkou.

Celá exkurze většinou bývá zakončena nastartováním motoru. A protože jeden obrázek vydá za víc než tisic slov, máte tuto možnost prohlídky i vy.

 

14.4.2021 - Pokračujeme ve stavbě modelu Tatra 603 DeAgostini 1/8. Díl 11 - Montáž sacího potrubí, karburátorů a krytu motoru.

Prodám setrvačník pro Parní stroj, Stirling, nebo Vakuum motor. Průměr setrvačníku 80mm, materiál litina. Setrvačník je obrobený a stačí jen vyvrtat díru na osu. Cena 300 Kč + poštovné, platba předem na účet. Obdržíte přesně to co vidíte na foto.

Setrvačník

Setrvačník
Prodám opracované díly na malou ohýbačku plechu. Je potřeba díly jen sestavit a nejlépe svařit. V sekci dílna si můžete prohlédnout stavbu. Cena 1500 Kč + poštovné.Obdržíte přesně to co vidíte na foto. Stavbu si můžete prohlédnout v sekci Dílna. 

Setrvačník

Setrvačník

Setrvačník