Luboš Třmínek - osobní stránky

Miniautogen
Protože při výrobě modelů a jiné kutilské činnosti potřebuji častěji něco ohřát nebo sletovat, pořídil jsem si miniautogen Rothenberger Roxy universal 400 L.

 

Celé zařízení je podobné miniautogenu CFH.

Přináší nám několik výhod.
Miniautogen je dodáván v papírové krabici.

Obal
Ovšem pozor! Tlakové láhve je potřeba dokoupit samostatně.

Obal
Tlakové lahve se vkládají do plechového držáku, ve kterém lze celý miniautogen i přenášet.

Stojan
Příslušenství je skryto v plastové krabičce.

Krabička
V příslušenství najdeme 3 trysky (jednu mám namontovánu), 3 mikrotrysky, držák na mikrotrysky, montážní klíč, "startér" (škrtátko) a ochranné brýle.

Příslušenství
V sadě je klasický redukční kyslíkový ventil.

Redukční ventil
Tlakovou lahev na kyslík musíme dokoupit. Lahev má objem 2 litry plynu a standardní tlak 200 bar a je opakovaně plnitelná. Je nutno koupit originální lahev Rothenberger, protože v německu používají jiné přípojné závity než u nás a to 3/8".

Kyslíková lahev
Ventil pro tlakovou láhev plynu Rothenberger Maxigas 400. Tuto lahev nelze plnit a musíme vždy koupit novou. Já zatím používám zásoby plynu od CFH. Zde jsou přípojné závity naštěstí stejné. Ventil je vyroben z hliníku a proto je nutné šroubování ventilu na lahev provádět opatrně, abychon nestrhli závit.

Ventil na plyn
Letovací pistole.

Letovací pistole
Mikrotryska pro jemné práce nasazená na pistoli.

Mikrotryska
V kyslíkové hadici je vsazena pojistka proti zpětnému šlehnutí plamene.

Pojistka
Celkový pohled na sestavený miniautogen.

Miniautogen

19.11.2018 Oprava zadní nápravy Tatra 603 - výměna ložiska.

Prodám setrvačník pro Parní stroj, Stirling, nebo Vakuum motor. Průměr setrvačníku 80mm, materiál litina. Setrvačník je obrobený a stačí jen vyvrtat díru na osu. Cena 300 Kč + poštovné, platba předem na účet. Obdržíte přesně to co vidíte na foto.

Setrvačník

Setrvačník
Prodám opracované díly na malou ohýbačku plechu. Je potřeba díly jen sestavit a nejlépe svařit. V sekci dílna si můžete prohlédnout stavbu. Cena 1500 Kč + poštovné.Obdržíte přesně to co vidíte na foto. Stavbu si můžete prohlédnout v sekci Dílna. 

Setrvačník

Setrvačník

Setrvačník